پرسش‌های رایج

چه کسانی می‌توانند در دوره‌های مدرسه‌ی افروز ثبت نام کنند؟

آموزش‌گران و معلمانی که در زمینه‌ی آموزش به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند، می‌توانند در دوره‌های مدرسه‌ی افروز ثبت نام کنند.

چه‌طور در دوره‌های مدرسه‌ی افروز ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در دوره‌ها باید «فرم ثبت نام» هر دوره را پر کنید. فرم ثبت نام دوره‌های فعال، در صفحه‌ی «دوره‌ها»  در دسترس است.

آیا ثبت نام در دوره‌ها به پیش‌نیاز یا مدرک تحصیلی خاصی نیاز دارد؟

خیر، کافی است تجربه‌ی تدریس داشته باشید، در زمینه‌ی آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان فعالیت کنید یا برای انجام این کار در آینده برنامه داشته باشید.

شهریه‌ی دوره‌ها چه‌قدر است و برای شرکت در دوره‌ها باید به کجا مراجعه کنم؟

دوره‌های مدرسه‌ی افروز به‌صورت رایگان برگزار و همه‌ی فعالیت‌ها در فضای آنلاین انجام می‌شوند.

پر کردن و ارسال فرم ثبت نام به معنای پذیرش قطعی در دوره است؟

خیر، ارسال فرم ثبت نام به معنی تقاضا برای شرکت در دوره است. مدرسه‌ی افروز پس از بررسی فرم درخواست متقاضیان، ایمیل پذیرش را برای پذیرفته‌شدگان ارسال می‌کند. پذیرفته‌شدگان، پس از دریافت ایمیل پذیرش و راهنمای نحوه‌ی حضور در فضای آنلاین دوره، می‌توانند با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در ایمیل دریافت می‌کنند، به محتوا و فعالیت‌های دوره دسترسی داشته باشند.

چه مدت پس از ارسال فرم ثبت نام باید منتظر دریافت نامه‌ی پذیرش باشم؟

ایمیل رد یا پذیرش در هر دوره معمولاً دو روز پیش از شروع همان دوره برای متقاضیان ارسال می‌شود. اگر یک روز پیش از آغاز دوره این نامه را دریافت نکردید، از طریق نشانی [email protected] با مدرسه‌ی افروز تماس بگیرید.

معیار مدرسه‌ی افروز برای انتخاب شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی چیست؟

پاسخ‌های شرکت‌کننده به سؤال‌های فرم ثبت نام مهم‌ترین ملاک برای انتخاب از میان متقاضیان است. مدرسه‌ی افروز فرم‌هایی را بررسی می‌کند که دقیق و کامل پُر شده باشند. از میان پاسخ‌ها، موارد زیر به ترتیبِ اولویت در انتخاب شرکت‌کنندگان نقش دارند:

۱- فعالیت در حوزه‌ی آموزش

۲- کار با کودکان و نوجوانان

۳- اشتغال به تدریس حین برگزاری دوره

اهمیت هر کدام از این موارد با توجه به تعداد متقاضیان متغیر است. اگر حین برگزاری دوره کلاس ندارید یا با گروهی جز کودکان و نوجوانان کار می‌کنید، لزوماً به این معنی نیست که پذیرفته نمی‌شوید.

حضور در دوره‌ها به چه چیزهایی نیاز دارد؟

از آن‌جا که دوره‌ها به‌صورت آنلاین برگزار می‌شوند، دسترسی به اینترنت و داشتن کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن هوشمند برای مشارکت در فعالیت‌ها کافی است. یکی از فعالیت‌های ثابت در همه‌ی دوره‌های افروز گپ گروهی است؛ یک جلسه‌ی گفت‌وگو که به صورت صوتی با حضور شرکت‌کنندگان و تسهیلگران و در روز و ساعت مشخصی برگزار می‌شود. برای شرکت در این جلسه دستگاه شما باید به میکروفون مجهز باشد.

فعالیت‌های دوره را باید در یک ساعت خاص انجام داد؟

فعالیت‌های دوره را از لحاظ زمان‌بندی شرکت در آن‌ها می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: یک دسته فعالیت‌هایی است که در تمام طول برگزاری دوره به آن‌ها دسترسی دارید و در هر ساعت از شبانه‌روز که بخواهید می‌‌توانید با مراجعه به وب‌سایت در آن‌ها شرکت کنید؛ چیزی شبیه به کامنت گذاشتن زیر پست‌های فیسبوک. دسته‌ی دوم گپ‌های گروهی (جلسه‌ی گفت‌وگوی صوتی) است که در یک روز و ساعت مشخص برگزار می‌شوند و جز در این روز و ساعت مشخص امکان شرکت در آن‌ها وجود ندارد. این جلسات ضبط می‌شوند و در فضای دوره قرار می‌گیرند تا افرادی که نتوانستند شرکت کنند، فایل صوتی را گوش دهند.  

برای شرکت در دوره باید کتاب درسی یا جزوه‌ی خاصی تهیه کنم؟

خیر، منابع مورد نیاز هر دوره به صورت هفتگی در سایت مدرسه قرار می‌گیرد و به منبع دیگری نیاز ندارید.

هر دوره چه‌قدر طول می‌کشد؟

دوره‌ها و کارگاه‌های افروز بسته به موضوع و رویکرد آموزشی دوره، بین دو تا دوازده هفته برگزار می‌شوند. مدت دقیق برگزاری هر دوره در معرفی همان دوره در وب‌سایت و همین‌طور در آگهی شروع ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی ذکر می‌شود. 

انجام فعالیت‌های دوره به چه‌قدر زمان در طول هفته نیاز دارد؟

خواندن درس‌گفتار هفته، مشارکت در تالارهای گفت‌وگو و شرکت در گپ گروهی دست‌کم به سه ساعت وقت در طول هفته نیاز دارد.

اطلاعات شخصی نظیر ایمیل من در اختیار چه کسانی قرار می‌گیرد؟

اطلاعاتی که در فرم ثبت نام می‌نویسید فقط به عنوان معیاری برای پذیرش شما در دوره استفاده می‌شود و جز تسهیلگران مدرسه‌ی افروز کس دیگری به این اطلاعات دسترسی ندارد. ایمیلی که در فرم ثبت نام وارد می‌کنید، فقط برای ارتباط مدرسه‌ی افروز با شما مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اختیار فرد یا مؤسسه‌ی دیگری قرار نخواهد گرفت. مدرسه‌ی افروز متعهد است که اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام یا حساب کاربری افراد را در اختیار هیچ شخصیت حقیقی یا حقوقی قرار ندهد.

اگر اطلاعات در درس‌گفتارها یا وبسایت اشتباه بود، به کجا اطلاع بدهم؟

در صورت مشاهده‌ی هرگونه اشتباه از طریق ایمیل مدرسه‌ی افروز [email protected] با ما تماس بگیرید یا به شناسه‌های کاربری مدرسه‌ی افروز در شبکه‌های اجتماعی پیام دهید.